Saturday, 2024-04-20, 11:01 AM
Welcome Misafir

DoSTaNe

Aygıt Yöneticisi’ndeki görüntünün geliştirilmesi - Dostane Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Dostane Forum » Bilgisayar, İnternet ve Teknoloji Dünyası » İşletim Sistemleri » Aygıt Yöneticisi’ndeki görüntünün geliştirilmesi
Aygıt Yöneticisi’ndeki görüntünün geliştirilmesi
FirsT_DeaDDate: Saturday, 2008-11-15, 10:37 AM | Message # 1
Yönetici
Group: Administrators
Status: Offline
Windows XP’nin Aygıt Yöneticisi’nde standart olarak gösterdiği bilgiler yetersizdir. Ancak küçük bir değişiklik yardımıyla daha ayrıntılı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Denetim Masası’ndaki Sistem simgesine çift tıklayın, ekrana gelen penceredeki Gelişmiş sekmesine geçin ve buradaki Ortam Değişkenleri düğmesine tıklayın. Takip eden penceredeki Sistem Değişkenleri başlığı altındaki Yeni düğmesine tıklayın. Yeni Sistem Değişkeni ismindeki pencerenin üzerinde bulunan Değişken Adı kutusuna “DEV MGR_SHOW_DETAILS” yazın ve oluşturacağınız sistem değişkeninin etkin olması için Değişken Değeri kutusuna da “1” rakamını girin. Aynı şekilde “DEV MGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES” adında ve değeri “1” olan başka bir sistem değişkeni daha oluşturun. Yaptığınız değişikliği Tamam düğmesine tıklayarak onaylayın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Bunun sonucunda artık Aygıt Yöneticisi listesindeki kayıtların Özellikler penceresinde donanım hakkında ayrıntılı bilgilerin bulunduğu yeni bir sekme ekrana gelecektir. Ayrıca Görünüm / Gizli Aygıtları Göster komutunu kullanarak etkin konfigürasyon içerisinde kullanılmayan cihazların da bu liste içerisinde görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Dostane Forum » Bilgisayar, İnternet ve Teknoloji Dünyası » İşletim Sistemleri » Aygıt Yöneticisi’ndeki görüntünün geliştirilmesi
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Login form
Site friends
www.dostane.ucoz.com

www.isciguvenligi.com

Statistics
Our poll
Üyelerimizden En Çok Hangi Takım Çıkacak??(-Hangi Takımlısın?)
Total of answers: 1699
Tag Board
200
Copyright MyCorp © 2024 |