Tuesday, 2024-04-23, 7:11 PM
Welcome Misafir

DoSTaNe

Kısa Fıkralar Burada Toplanacak - Dostane Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: Kaptan  
Dostane Forum » Haber-Sohbet-Eğlence Bölümleri » Fıkra-Komik Yazılar » Kısa Fıkralar Burada Toplanacak
Kısa Fıkralar Burada Toplanacak
FirsT_DeaDDate: Saturday, 2008-11-15, 1:26 PM | Message # 1
Yönetici
Group: Administrators
Status: Offline
Forumumuzun daha şık ve düzenli durması için yaptığımız kısa fıkra paylaşımlarına bundan sonra burdan devam edecek..

Saygılarımla;

FirsT_DeaDDate: Saturday, 2008-11-15, 1:26 PM | Message # 2
Yönetici
Hasan Kartal adlı vatandaş evinin bahçesine inmek üzere olan ışıklı cismi pompalı tüfekle kovalayarak kaçırdığını iddia etti. Kartal, cismi önce yırtıcı bir kuş sandığını söyledi. Kasaplık yapan Hasan Kartal, bahçesine inmeye çalışan meçhul cismi pompalı tüfekle kovalayarak kaçırdığını iddia etti. Bahçesindeki kümes hayvanlarının sürekli ötmesi ve huzursuzlanması üzerine dışarı çıktığını söyleyen Hasan Kartal, "Gökyüzünden inmekte olan bir cisim gördüm. Önce bunun tavuklarımı kapacak yırtıcı bir kuş olduğunu düşündüm, dedi. Dışarı çıktıktan sonra tüfeğini ışıltılı cisme doğrulttuğunu söyleyen Sökeli kasap, "Karşımdaki cismin yırtıcı kuş olmadığını anladım. 70 metre yukarıda ışıltılı bir uzay aracı vardı. Elimdeki pompalı tüfeği üzerine çevirdim. Meçhul cisim, ekseni etrafında renkli ışık saçarak yavaş yavaş Milli Park sırtlarından Ege Denizi üzerinde yükseldi ve kayboldu." dedi..

FirsT_DeaDDate: Saturday, 2008-11-15, 1:27 PM | Message # 3
Yönetici
CİMBOMLULARDAN MİLAN MAĞDURU F.BAHÇELİLERE "KAKA" ESPİRİSİ... Galatasaraylılardan Fener'e "Kaka" Şakası... Milan karşısında hezimete uğrayan Fenerbahçe taraftarı üzgün ve şaşkın. Galatasaraylılar ise internette elden ele dolaşan bir şakayla Fenerbahçe'nin durumunu ti'ye alıyor. İşte Fenerbahçe taraftarının acısını ikiye katlayacak o şaka!!! Bakalım Fenerbahçeliler bu şakaya nasıl yanıt verecek?

FirsT_DeaDDate: Saturday, 2008-11-15, 1:27 PM | Message # 4
Yönetici
İngiltere’nin Bournemouth Kenti’nde 11 yaşındaki ‘Misty’ (Dumanlı) isimli bir kedi, köpekten kaçarken tırmandığı 10 metre yüksekliğindeki bir telgraf direğinin tepesinde kaldı. Bölge halkı, kediği kurtarmak için seferber olurken Richard Broome (43) isimli bir hayırsever, merdiveni dayıyarak korkudan sinmiş halde bekleyen hayvanı kurtardı. Kedisine kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Debbie Dashwood ise ‘Richard Broome benim kahramanım’ dedi.

FirsT_DeaDDate: Saturday, 2008-11-15, 1:27 PM | Message # 5
Yönetici
Erkekte Küpe
Bir Taksinin içerisinde geçen bir konuşma !
- Küpe mi takıyosun sen ? (dikiz aynasından zorlukla görüyor.)
- Ha evet.
- Baban kızmıyor mu ?
- yok kızmıyor.
- Benim oğlan yapıcak bi tarafına sokarım o kupeyi..
- Hmm ben sağda iniyim.

FirsT_DeaDDate: Saturday, 2008-11-15, 1:27 PM | Message # 6
Yönetici
Babaanne
Yetmiş sekiz yaşında, tonton bir babaannem var. Ne kadar modern olsa da gelişmiş teknolojiye ayak uydurmakta epey zorlanıyor. Buna en güzel örnek evimi aradığında telesekretere bıraktığı not.
- "Babaannesi aradı dersiniz."!

FirsT_DeaDDate: Saturday, 2008-11-15, 1:28 PM | Message # 7
Yönetici
Katı, Sıvı, Gaz
Olay, bir arkadaşımın annesinin gözetmen olarak bulunduğu ilkokulu dışardan bitirme sınavlarından birinde gerçekleşiyor. Dışardan bitirme sınavı ya, yağlı ballı adamlar da var sınavda. Gözetmenler sınav sırasında sıraların arasında dolaşıyorlar. Tam o sırada gözetmen bakıyor, adamın biri soruların hiçbirine cevap verememiş; acıyor dama. "Maddenin üç halini yazınız" sorusunu parmağıyla işaret ediyor ve adamın kulağına eğilip cevabı fısıldıyor: " Katı, Sıvı, Gaz." Sınav kurulunu dumura uğratan an cevap kagıtları okunurken gerçekleşiyor. Sorunun cevabı, kagıtların birinde aynen şöyle yer alıyor:
- Katır, Sığır, Kaz

FirsT_DeaDDate: Saturday, 2008-11-15, 1:28 PM | Message # 8
Yönetici
Düzen
Ecevit 1997 yılı seçim kampanyasında konuşuyor: "Bu düzen değisecektir" Bir vatandaş bağırmış: "Düzen hayatından memnun; düzülen ne zaman değişecek?"

FirsT_DeaDDate: Saturday, 2008-11-15, 1:28 PM | Message # 9
Yönetici
Taksici
Nasıl yağmur nasıl fırtına, adam bir taksiye el kaldırır, taksi durur.. Adam gideceği yeri söyleyince, taksici kızarak "ohoo orası çok yakın alamam seni" der ve gazlar gider.. Adam çok bozulur ama sonra bir sekilde evine gitmeyi başarır.. Ertesi gün şans eseri bir bakar ki, dün geceki taksici, evinin önündeki taksi durağındadır ve üçüncü sıradadır.. Hemen plan yapar ve ilk taksi söförüne yanaşır:
- Ataköye kaça götürürsün ?"
- 5 milyon
- Sana 20 milyon veririm ama bir kere verirsin.
- Hadi be sapık mısın, defol.. Adam bu cevabı alınca ikinci sıradaki taksiye yanaşır
- Ataköye kaça götürürsün ?
- 5 milyon
- Sana 20 milyon veririm ama bana bir kere verirsin
- vay sapıkkk vayy defol sıra üçüncü taksiciye yani bizim taksiciye gelmistir.. Adam yanaşır:
- Ataköye kaça götürürsün ?
- 5 milyon
- Peki sana 20 milyon veririm ama bir sartım var
- Nedir ?
- Giderken diğer taksicilere el sallıyacaksın
- Ayıbettin abi tabii...

FirsT_DeaDDate: Saturday, 2008-11-15, 1:28 PM | Message # 10
Yönetici
Bot Ne Kadar?
Abimiz deri, yarım bot ve koyu kahverengi ayakkabıyı alıp kasaya yanaşıyor... Kasadaki bayan botları poşete koyarken, sayın Abimiz de soruyor;
- 43 lira değil mi?...
- Kız, "Ne münasebet" der gibi bakıyor ve "Bunlar orijinal deri...İndirimli fiyatı 180 lira..." Abi'mizin bitiş cümleleri, kızcağızın kopuş anına denk geliyor;
-Olur mu hanımefendi, altında 'Size 43' yazıyor...

FirsT_DeaDDate: Saturday, 2008-11-15, 1:29 PM | Message # 11
Yönetici
bir gün bir uçakta alman çin japon varmış bide temel varmış almanyadan geçiyorlar mış almanlı adam demişkii
bizimkiler muzu çok sever demiş ve aşya atmış çin den geçiyolar mış çinli adam demiş ki bizim kiler karpuzu çok sever
demiş aşya atmış sıra japonday mış oda bizim kiler kavunu çok sever demiş aşya atmış sıra temele gelmiş türkiyeden
geçiyolar mış bizim kiler bombayı çok sever demiş aşya atmış almanyaya inmişler temel çocuğa sor muş neden
ağlıyosun diye çocuk demişki yukardan kafama muz attılar demiş çine inmisler temel yine sor muş çocuğa neden ağlıyosun diye çocuk kafama yukardan karpuz attılar demiş japona inmişler temel yine sormuş çocuğa neden ağlıyosundiye çocuk da kafama yukardan kavun attılar demiş türkiyeye inmişler temel çocuğa sormuş neden gülüyosun demiş çocukda bi osurdumda ev yıkıldı demiş biggrin biggrin

FirsT_DeaDDate: Saturday, 2008-11-15, 1:29 PM | Message # 12
Yönetici
bir gün keloğlan nasrettin hocaya sormuş bana alfabeyi öğretir misin demiş nasrettin hocada tamam demiş keloğlanı çatı yaa çıkar mış nasrettin hoca keloğlana demiş kii aşya bak bakalım demiş oo da bak mış nasrettin hoca onu aşya ittir miş keloğlanda düşerken demiş kii aaaaa nasrettin hocada yarın gelde bbb yii öğretiyim demiş. biggrin

FirsT_DeaDDate: Saturday, 2008-11-15, 1:31 PM | Message # 13
Yönetici
EVLi ERKEK DUASI
> >
> > Allahim...
> > Karimi her turlu tehlikeden koru,gerekirse ben
> > tehlikeye atlayayim.Onu hic yorma,gerekirse ben yorulayim
> > O calismasin,ben calisayim
> > O hasta olmasin,ben olayim...
> > Allahim o aldatmasin,ben aldatayim
> > Benim guzel karim dul kalmasin,ben kalayim...
> >
> > Elhamdurusu ile
> > Kizlar surusu ile
> > Sabah birisi ile
> > Aksam yenisi ile...

FirsT_DeaDDate: Saturday, 2008-11-15, 1:31 PM | Message # 14
Yönetici
> > EVLi KADIN DUASI
> >
> > Allahim lutfen bana;
> > Deniz kadar etkileyici bakislari olan ve yakisikli (Aliye),
> > Ferit kadar kibar ve olgun (Bir Dilim Ask),
> > Selim kadar zeki ve zengin (Bir istanbul
Masali),
> > Baran kadar karizmatik (Haziran Gecesi),
> > Cem kadar sadik ve eglenceli (Avrupa Yakasi),
> > Polat kadar guclu (Kurtlar Vadisi)
> > Mithat kadar becerikli (Sahra) ve
> > Niko kadar fedakar ve kararli (Yabanci Damat)
> > biriyle tanisma firsati ver.
> > Ver de, evdekini kapiya koyabilmek icin yeterince
> > cesaretim olsun. Yoksa televizyon karsisinda
> > ihtiyarlamaya devam edecegim!
> >
> > Elhamdulillah eriynen,
> > Yakisiklilar suruynen,
> > Hergun baska biriynen,
> > Nasip eyle yarabbi...

FirsT_DeaDDate: Saturday, 2008-11-15, 1:32 PM | Message # 15
Yönetici
Karadenizliler, bir konferans duzenlerler. Bu konferansa konusmaci olarak unlu bir Amerikali bilim adamida davet edilir.Amerikali konuk, bir hafta erken gelir, hem tatil yapar hem deTurkleri yakindan tanima firsati bulur, halkla kaynasir, kendinisevdirir.Karadenizliler ile
Amerikali bilim adami hemen her konudaanlasirlar, uyum içinde konferans biter.Ayrilik gunu gelir, Karadenizlileri alir bir dusunce. Biz budegerli bilim adamina nasil tesekkur edelim?Aralarinda toplanirlar, baskan konunun önemini vurgulamak içinder ki: "Biz bu Turk dostu, degerli bilim adamina nasil bir hediyealalim ki bizi unutmasin? Hem kullanisli birsey olsun, hem her eline aldiginda bizihatirlasin?"Salonda kisa bir sessizlik olur, arka siralardan Temel elinikaldirir: "Sunnet ettirelim..! "

Dostane Forum » Haber-Sohbet-Eğlence Bölümleri » Fıkra-Komik Yazılar » Kısa Fıkralar Burada Toplanacak
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Login form
Site friends
www.dostane.ucoz.com

www.isciguvenligi.com

Statistics
Our poll
Üyelerimizden En Çok Hangi Takım Çıkacak??(-Hangi Takımlısın?)
Total of answers: 1699
Tag Board
200
Copyright MyCorp © 2024 |